Saturday, February 23, 2019

Signa Maris – Włochy, o których opowiada morze …

Signa Maris – Włochy, o których opowiada morze …

Dział: Ambasady Napisane przez  Janusz październik 15 2015 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria

W dn. 15 października 2015 we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie odbyło się wydarzenie promujące  SIGNA MARIS, projekt jednostki P.O.I.N Turystyka włoskiego Ministerstwa Kultury i Turystyki (MIBACT) aby zaprezentować w sposób oryginalny i nietypowy niezliczone atrakcje przyrody i kultury Południowych Włoch.

Celem inicjatywy jest zwiększenie turystyki rekreacyjnej wzdłuż południowych wybrzeży Włoch oferując turystom, którzy przebywają w 38 portach Kalabrii, Kampanii, Apulii i Sycylii, ponad 400 tras zwiedzania umożliwiających odkrywanie miejsc, w których sztuka, natura i kultura mówią językiem morza.

Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce, przy wsparciu warszawskiego biura włoskiej Agencji  Narodowej Turystki (ENIT), promuje najwspanialsze miejsca Sycylii. Sycylia zwłaszcza dla turystów z Polski jest jednym z pierwszych celów na południu Włoch, także dzięki połączeniom lotniczym, których najwięcej

dostępnych jest w okresie letnim.

Wydarzenie odniosło ogromny sukces. Wzięło w nim udział ok. 120 osób, w tym dziennikarze, blogerzy, touroperatorzy, biura podróży, przedstawiciele prywatnych linii lotniczych i lokalni przedsiębiorcy, którzy mogli podziwiać niezliczone uroki promowanych terenów.

Wieczór zainaugurował Ambasador Włoch w Polsce, J.E. Alessandro De Pedys, który podkreślił potencjał turystyczny Sycylii: piękne miejsca i bogactwo kultury. Następnie głos zabrał Prezes Włoskiej Izby  Handlowo-Przemysłowej w Polsce, Piero Cannas, który podziękował licznie zgromadzonej publiczności za

przybycie oraz przedstawicielom włoskich instytucji: Ambasadzie Włoch, agencji ICE i Włoskiemu  Instytutowi Kultury. Dyrektorka Włoskiego Instytutu Kultury, Paola Ciccolella, zakończyła oficjalne przemówienia dziękując zebranym oraz prezentując obecne i planowane inicjatywy Instytutu.

Prezenterem wieczoru był znany dziennikarz Jacek Pałasiński (TVN 24), który okazał się wielbicielem i znawcą Południowych Włoch. Zaprezentował portal i darmową aplikację Signa Maris, z których turyści logujący się do sieci w portach mogą uzyskać wszystkie informacje na temat inicjatywy, oferty terytoriów i

usług w portach.

Konferencja zakończyła się degustacją typowych sycylijskich produktów. Włoska Izba serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom.

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach.

 

Z dniem 15 października 2015 we Włoskiem Instytucie Kultury w Warszawie został zainaugurowany tryptyk wydarzeń, które Włoska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce organizujeod dziś do końca roku aby promować POŁUDNIOWE WŁOCHY.

 Dzisiaj prezentujemy Państwu projekt Signa Maris, na zlecenie włoskiego Ministerstwa Kultury i Turystyki, którego celem jest promowanie trasy zwiedzania z portów na południu Włoch i na Sycylii, w szczególności oferty tego ostatniego regionu.

 Kolejnym wydarzeniem obędzie się w dn. 23 listopada w Krakowie w hotelu Bonerowski.

Będzie to prezentacja miasta Cagliari, stolicy Sardynii. Miasto jest połączone z Polską dzięki bezpośrednim lotem z Krakowa wiosną i latem. Miasto udostępnia turystom jedną z najlepszych oferty przyrodniczych w Europie.

 

Zakończymy w dn. 25 listopada w Warszawie w Soho Factory prezentacją regionu Sardynia, drugiej co do wielkości wyspy na Morzu Śródziemnym, której wybrzeża i plaże konkurować mogą z Karaibami i Malediwami. Opowiemy o Sardynii przedstawiając ofertę turystyczną zachęcając do odkrycia niespotykanie pięknych szlaków turystycznych, poznania tysiącletnich tradycji i oferty kulinarnej.

 Mamy nadzieję, że będą Państwo uczestniczyć w kolejnych eventach organizowanych przez Włoską Izbę, we współpracy z innymi włoskimi instytucjami w Polsce. Serdeczne podziękowania kieruję do Ambasady Włoch za cenne wsparcie, jak również do Włoskiego Instytutu Kultury, Narodowej Agencji Turystyki ENIT i Włoskiego Instytutu Handlu ICE.

Działania promujące Włochy i jego dziedzictwo będą kontynuowane przez Włoską Izbę również w roku 2016 w celu propagowania wyjątkowość tego pięknego kraju.

 

Więcej informacji, w czterech językach, o portach i lotniskach objętych inicjatywą oraz o licznych trasach zwiedzania, znajdą Państwo na stronie: www.signamaris.it,  jak również po pobraniu darmowej aplikacji Signa Maris (dostępnej dla systemów Android oraz iOS).

 

Jeśli projekt spotkał się z Państwa zainteresowaniem i mają Państwo propozycję wdrożenia go w Polsce, stworzenia możliwości biznesowych lub chcieliby Państwo zadać pytania, prosimy kierować korespondencję na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Włoska Izba przekaże Państwa wrażenia, wątpliwości, pytania i propozycje do najbardziej odpowiednich osób we włoskich organach.

 

Z poważaniem  Anna Krukowska  CAMERA DI COMMERCIO E DELL' INDUSTRIA ITALIANA IN POLONIA   WŁOSKA IZBA HANDLOWO - PRZEMYSŁOWA W POLSCE  ul. Kredytowa 8 lok. 26 00-062 Warszawa tel.: +48 22 828 20 08 fax: +48 22 826 09 36  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    www.cciip.pl

 

źródło; materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora Foto; Janusz Hejżyk  

Ostatnio zmieniany Ostatnio zmieniany wrzesień 24 2016
Reklama 1
Category Name

Lorem ipsum dolor elit sit amet, consectetuer adipiscing proin sed odio.

Kontakt z redakcją

Follow us on Twitter
Like us on Facebook
Join us on Google+
Reklama 2
Reklama 3
Reklama 4

Wiadomości Warszawskie

Działają na rynku od 2002 roku. Od początku pracują dla nas dziennikarze i fotoreporterzy z wieloletnim doświadczeniem w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i specjalistycznej. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości materiały prasowe, zdjęcia i reportaże o różnorodnej tematyce , również w postaci filmów w tym m.in. fotoreportaże, wywiady, relacje z imprez i wydarzeń, planów filmowych, ciekawostki, materiały poradnikowe, itp. Do Państwa dyspozycji oddajemy także bogate archiwum prasowe i fotograficzne z minionych wydarzeń. Pełna lista kategorii i tematów dostępna jest na naszej stronie wiadomości warszawskie.