Sunday, October 1, 2023

Tur de Polo

Tur de Polo

Dział: Konferencje Napisane przez  wrzesień 24 2016 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria

PREZENTACJA FINAŁOWEGO ETAPU TOUR DE POLOGNE W KRAKOWIE

18 lipca na Rynku Głównym w Krakowie poznamy zwycięzcę 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Dziś w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyła się uroczysta prezentacja finałowego etapu połączona z podpisaniem umowy na organizację tego wydarzenia.

W uroczystości wzięli udział Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Krzysztof Kowal – Dyrektor ZIS i Czesław Lang – Dyrektor Generalny Tour de Pologne. Dziennikarze i zaproszeni goście mogli obejrzeć kilkuminutowy film o sportowym, a także promocyjnym i marketingowym fenomenie Tour de Pologne. W tym roku nasz narodowy wyścig kolarski odbędzie się w lipcu ze względu na sierpniowe igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Zawodowy peleton wystartuje 12 lipca z Radzymina, a zmagania zakończy jazda indywidualna na czas w Krakowie. Finał Tour de Pologne jest rozgrywany w Krakowie nieprzerwanie od 2008 roku.

Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, Katarzyna Król wyraziła nadzieję, że przyjazd czołowych kolarzy świata wywoła duże zainteresowanie wśród mieszkańców miasta. „Kraków jest dla Tour de Pologne tym, czym Paryż dla Tour de France.” – dodał Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang podkreślając szczególną atmosferę Krakowa i walory Rynku Głównego jako miejsca startu i mety ostatniego etapu.

Przekonał się o tym w 2014 roku Rafał Majka, który wygrał 71. Tour de Pologne, właśnie po niezwykle zaciętej czasówce z finiszem na Rynku Głównym. Tym razem kolarz Tinkoff wystartuje w rozpoczynającym się w sobotę Tour de France. Nie było go więc na uroczystości w Krakowie, ale w sali konferencyjnej ZIS pojawił się odkrywca jego talentu i pierwszy trener, czyli Zbigniew Klęk. Szkoleniowiec WLKS Krakus Swoszowice miał ostatnio sporo powodów do dumy, bo zarówno Majka, jak i Katarzyna Niewiadoma zostali mistrzami Polski w wyścigu elity ze startu wspólnego, a Niewiadoma zdobyła także tytuł mistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas.

Duże zainteresowanie uczestników konferencji w Krakowie wywołał premierowy pokaz pucharów będących nagrodami w konkursie „Najpiękniejsze  Miasto Tour de Pologne”. Zostały one wykonane przez Bartłomieja Kolbusza z Bukowiny Tatrzańskiej i jego współpracowników.  Jako tworzywa użyli m.in. oryginalnych części rowerowych.  Każdy puchar ma też wmontowany… minikomputer. Nagrody będą przyznane w trzech kategoriach: Miasto Startowe, Miasto Etapowe i Miasto Premii.   

materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora

 

 

Więcej w tej kategorii: Konferencja Prasowa Facebook »
Category Name

Lorem ipsum dolor elit sit amet, consectetuer adipiscing proin sed odio.

Kontakt z redakcją

Follow us on Twitter
Like us on Facebook
Join us on Google+
Reklama 3
Expo

Wiadomości Warszawskie

Działają na rynku od 2002 roku. Od początku pracują dla nas dziennikarze i fotoreporterzy z wieloletnim doświadczeniem w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i specjalistycznej. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości materiały prasowe, zdjęcia i reportaże o różnorodnej tematyce , również w postaci filmów w tym m.in. fotoreportaże, wywiady, relacje z imprez i wydarzeń, planów filmowych, ciekawostki, materiały poradnikowe, itp. Do Państwa dyspozycji oddajemy także bogate archiwum prasowe i fotograficzne z minionych wydarzeń. Pełna lista kategorii i tematów dostępna jest na naszej stronie wiadomości warszawskie.