Sunday, July 21, 2024

1 12 15 Gala Polskiego Związku Żeglarskiego

1 12 15 Gala Polskiego Związku Żeglarskiego

Dział: Sport Napisane przez  grudzień 01 2015 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria

1 12 15 Gala Polskiego Związku Żeglarskiego  Gala PZŻ: wręczono nominacje do kadry narodowej na 2016 rok

Wręczenie kadrowych nominacji dla zawodników, wyróżnień za osiągnięcia w mijającym sezonie i prezentacja celów sportowych na nadchodzący rok to najważniejsze punkty gali Polskiego Związku Żeglarskiego.

Za niespełna rok żeglarska reprezentacja Polski stanie do walki o medale Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Kończący się sezon podporządkowany był zdobyciu kwalifikacji, które pozwolą naszym zawodnikom walczyć o olimpijskie laury. W andrzejkowe popołudnie, podczas Gali Polskiego Związku Żeglarskiego zaprezentowano nazwiska sportowców, którzy weszli w skład kadry narodowej, w tym kadry seniorów Energa Sailing Team Poland. Nominacje dla zawodników wręczyli Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego, Wiesław Kaczmarek oraz trener główny Paweł Kowalski.

 - Jednym z podstawowych celów jakie stawia sobie Polski Związek Żeglarski na 2016

jest uzyskanie przynajmniej jednego medalu w Igrzyskach Olimpijskich Rio de Janeiro . Ponadto chcemy podtrzymywać i stabilizować osiągnięcia sportowe przy zachowaniu żeglarstwa w gronie dyscyplin priorytetowych w Polsce oraz stale podnosić naszą pozycję w rankingu światowym - powiedział Tomasz Chamera, wiceprezes PZŻ ds. sportu. - Dzięki środkom finansowym z Ministerstwa Sportu i Turystyki i wsparciu partnerów biznesowych zapewnimy zawodnikom zakwalifikowanym do kadry Energa Sailing Team Poland programy szkoleniowe, opiekę zespołu trenerskiego, zespołu wsparcia PZŻ oraz najwyższej klasy sprzęt. Zamierzamy podtrzymać dobre funkcjonowanie systemu szkolenia sportowego, który umożliwia osiąganie najlepszych rezultatów przez polskich żeglarzy w konkurencjach priorytetowych podczas igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. – dodał.

 Polska ma już pięć imiennych kwalifikacji olimpijskich. O tym, czy skład reprezentacji na Igrzyska uzupełni klasa Laser Radial oraz Finn zadecyduje start w pucharze świata rozgrywanym na Majorce na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Na ten moment przepustki do Rio wywalczyli: Małgorzata Białecka (RS:X K), Piotr Myszka (RS:X M), Kacper Ziemiński (Laser standard), Agnieszka Skrzypulec z Irminą Mrózek Gliszczynską (470 K) oraz załoga Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskm (49er).

 Przygotowania polskich żeglarzy do najważniejszych imprez aktywnie wspiera Grupa Energa. Dowodem na to, że to owocna współpraca jest chociażby fakt, że wszyscy zawodnicy, którzy zakwalifikowali się na igrzyska w Rio to członkowie kadry narodowej PZŻ Energa Sailing Team Poland.

źródło; materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora Foto; Janusz Hejżyk  

Kategoria sport

październik 15 2015 0
Team TOTAL
wrzesień 27 2015 0
Wielka Warszawska
Category Name

Lorem ipsum dolor elit sit amet, consectetuer adipiscing proin sed odio.

Kontakt z redakcją

Follow us on Twitter
Like us on Facebook
Join us on Google+
Reklama 3
Expo

Wiadomości Warszawskie

Działają na rynku od 2002 roku. Od początku pracują dla nas dziennikarze i fotoreporterzy z wieloletnim doświadczeniem w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i specjalistycznej. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości materiały prasowe, zdjęcia i reportaże o różnorodnej tematyce , również w postaci filmów w tym m.in. fotoreportaże, wywiady, relacje z imprez i wydarzeń, planów filmowych, ciekawostki, materiały poradnikowe, itp. Do Państwa dyspozycji oddajemy także bogate archiwum prasowe i fotograficzne z minionych wydarzeń. Pełna lista kategorii i tematów dostępna jest na naszej stronie wiadomości warszawskie.