Sunday, April 14, 2024

ARKADIA – 15 URODZINY”

ARKADIA – 15 URODZINY”

Dział: Gala Napisane przez  wrzesień 27 2020 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę

 „ARKADIA – 15 URODZINY”   ARKADIA – PODSTAWOWE INFORMACJE

Arkadia jest najważniejszą inwestycją Grupy ERE/BEG w Polsce. Jej otwarcie, jako pierwszego warszawskiego centrum handlowego po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, miało znaczenie symboliczne. W realizacji tej inwestycji uczestniczył międzynarodowy zespół projektantów i liczne polskie firmy wykonawcze. Dla wielu firm handlowych, zarówno polskich jak i zagranicznych, Arkadia stała się miejscem stworzenia flagowego sklepu. Wiele szyldów, dzięki lokalizacji w Arkadii, zaistniało po raz pierwszy na rynku warszawskim, a nawet w Polsce. Centrum stało się miejscem codziennej pracy dla około trzech tysięcy osób.

Budowę centrum handlu i rozrywki Arkadia rozpoczęto w czerwcu 2002 roku. Pierwsi klienci przekroczyli próg centrum 20 października 2004 roku.

Głównym inwestorem jest ERE Group. Projektem zarządzają BEG INGENIERIE POLSKA

i CEFIC POLSKA, CEFIC Polska zajmuje się również komercjalizacją powierzchni. Całkowity koszt inwestycji, zarówno ze strony ERE, jak i operatorów, wyniósł ok. 265 milionów euro. Właścicielem centrum jest podległa ERE Group spółka Gdańsk Station Shopping Mall.

Handlowa Arkadia to około 230 sklepów, usytuowanych pod jednym dachem i wygodnie rozmieszczonych na dwóch poziomach. Każde piętro Arkadii ma charakterystyczny wiodący profil:

  • parter to przede wszystkim miejsce codziennych zakupów: mieszczą się tu: hipermarket, artykuły sportowe, wyposażenie domu – sprzęt gospodarstwa domowego, multimedia, meble, artykuły dekoracyjne. Również na parterze znajduje się pięć restauracji z oddzielnym wejściem od frontu budynku wraz z ogródkiem, dostępnych niezależnie od godzin otwarcia centrum,

  • pierwsze piętro to moda i dodatki, czyli „fashion”. Tutaj znajdują się głównie sklepy odzieżowe tworzące Świat Mody. Specyfiką Arkadii jest przeznaczenie na modę całego pierwszego piętra. Odpowiedni dobór sklepów zapewnia konsumentom szeroką, przekrojową ofertę, zarówno w segmencie młodzieżowym jak i rodzinnym, a także wybrane marki z tzw. „górnej półki”. Na tym samym poziomie znajduje się również food court (ogródek restauracyjny) z ofertą 9 restauracji i kawiarni,

  • drugie piętro to rozrywka - multiplex Cinema City z 15 ekranami.

Category Name

Lorem ipsum dolor elit sit amet, consectetuer adipiscing proin sed odio.

Kontakt z redakcją

Follow us on Twitter
Like us on Facebook
Join us on Google+
Reklama 3
Expo

Wiadomości Warszawskie

Działają na rynku od 2002 roku. Od początku pracują dla nas dziennikarze i fotoreporterzy z wieloletnim doświadczeniem w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i specjalistycznej. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości materiały prasowe, zdjęcia i reportaże o różnorodnej tematyce , również w postaci filmów w tym m.in. fotoreportaże, wywiady, relacje z imprez i wydarzeń, planów filmowych, ciekawostki, materiały poradnikowe, itp. Do Państwa dyspozycji oddajemy także bogate archiwum prasowe i fotograficzne z minionych wydarzeń. Pełna lista kategorii i tematów dostępna jest na naszej stronie wiadomości warszawskie.