Saturday, June 22, 2024

22 09 20  Austria - wina austriackie

22 09 20 Austria - wina austriackie

Dział: Inne Napisane przez  październik 02 2020 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
22 09 20  Austria - wina austriackie
Pierwsze ślady uprawy winorośli w Austrii datowane są na lata około 700 p.n.e., jednakże systematyczna uprawa wina związana jest z przybyciem legionów Rzymskich na terytorium dzisiejszej Austrii. W roku 92 n.e. cesarz Domitian wydał edykt zakazujący uprawy winorośli na północ od Alp w celu ochrony Rzymskich upraw. W związku z problemami logistycznymi w zaopatrzeniu legionów edyktem cesarza Marcusa Aureliusa Probusa (lata 276-282 n.e.) zakaz powyższy został zniesiony. Najbardziej znanym miejscem, w którym znalezione zostały ślady kultury Rzymskiej jest Carnuntum (obóz wojskowy nad Dunajem stanowiący punkt obronny na granicy północnej). Prawdziwy rozkwit kultury winiarskiej rozpoczął się wraz z przeniesieniem stolicy cesarstwa Niemiecko-Rzymskiego do Wiednia i obraniem przez cesarza Heinricha II tego miasta za swoją rezydencję. Na przełomie dziejów Habsburgowie udanieeksportowali szczepy winorośli na całe terytorium cesarskie. Po rozpadzie monarchii Habsburskiej, swego czasu największego producenta wina na świecie, powierzchnia upraw w nowo utworzonym państwie Austriackim bardzo mocno się skurczyła w skutek kryzysu gospodarczego. Po zakończeniu II. wojny światowej nastąpił powolny rozwój jakościowy win Austriackich, który zaowocował w scharakteryzowaniu typowych dla tego regionu apelacji - Districtus Austriae Controllatus (DAC)
źródło; materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora 
Materiał Przygotował Janusz Hejżyk 
 
Informacja ....
Witam Państwa,   WIADOMOŚCI-WARSZAWSKIE 
Uprzejmie proszę o przekazywanie informacji  związanych z organizowaniem przez Państwa konferencji , seminariów lub innych imprez.  Materiały będą zamieszczane na portalu internetowym -- /wydarzenia . Jednocześnie proszę o rejestrację w Państwa bazie danych.
Oferta Patronatu Medialnego;
Bardzo chętnie obejmiemy Patronatem Medialnym ciekawe WYDARZENIA i INICJATYWY organizowane przez Państwa Firmę. Jeśli organizujecie Targi, Konferencję, Koncert, Wystawę, Pokaz, Akcję społeczną lub jakiekolwiek inne wydarzenie skierowane do szerszego grona odbiorców   -  Prosimy o Kontakt  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
Pozostając z wyrazami szacunku,
Pozdrawiam ;
Dyrektor ds. promocji ; Agnieszka Szyszko
Redaktor Naczelny ; Mieczysław Szpakiewicz  78 44 62 444
PR & Marketing Manager Janusz Rabajczyk
Kierownik działu Marketingu i Sprzedaży: Izabela Szybińska
Kontakt dla mediów ;  Anna Abbas
W 1998 roku utworzyliśmy agencję public relations, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku. Każdy z założycieli wniósł swoje doświadczenia zawodowe – dziennikarskie, public relations oraz pracy w działach komunikacji instytucji publicznych i korporacji. 
Category Name

Lorem ipsum dolor elit sit amet, consectetuer adipiscing proin sed odio.

Kontakt z redakcją

Follow us on Twitter
Like us on Facebook
Join us on Google+
Reklama 3
Expo

Wiadomości Warszawskie

Działają na rynku od 2002 roku. Od początku pracują dla nas dziennikarze i fotoreporterzy z wieloletnim doświadczeniem w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i specjalistycznej. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości materiały prasowe, zdjęcia i reportaże o różnorodnej tematyce , również w postaci filmów w tym m.in. fotoreportaże, wywiady, relacje z imprez i wydarzeń, planów filmowych, ciekawostki, materiały poradnikowe, itp. Do Państwa dyspozycji oddajemy także bogate archiwum prasowe i fotograficzne z minionych wydarzeń. Pełna lista kategorii i tematów dostępna jest na naszej stronie wiadomości warszawskie.