Saturday, June 22, 2024

Żabka największą siecią handlową w Polsce

Żabka największą siecią handlową w Polsce

Dział: Inne Napisane przez  październik 06 2022 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę

Żabka doścignęła i zdetronizowała Abc, stając się najliczniejszą siecią sklepów w Polsce - wynika z ustaleń portalu wiadomoscihandlowe.pl. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach będzie umacniać tę pozycję i przez długi czas nikt jej nie zagrozi.

8718 - tyle sklepów zrzesza już Żabka. To stan na poniedziałek 3 października; prawdopodobnie placówek pod tym szyldem działa obecnie o kilka więcej, bowiem sieć rozrasta się średnio o ok. trzy sklepy dziennie. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to na przełomie tego i przyszłego roku Żabka przekroczy granicę 9 tys. placówek.

Co ciekawe, poznański operator nie będzie pierwszym podmiotem, który tego dokona. Wcześniej udało się to rozwijanej przez Grupę Eurocash sieci Abc, która do niedawna była największym graczem w naszym kraju pod względem liczby sklepów. Na koniec marca ubiegłego roku Abc zrzeszało 9317 punktów handlowych. Od tamtej pory sieć skurczyła się jednak o blisko 700 sklepów.

​Abc jest tam, gdzie pięć lat temu

W sprawozdaniu zarządu z działalności Grupy Eurocash za pierwsze półrocze 2022 r. znalazła się informacja, że na koniec drugiego kwartału br. Abc miało 8720 placówek. Pomimo prośby portalu wiadomoscihandlowe.pl, firma nie udostępniła nam nowszych danych; prawdopodobnie zatem dopiero w listopadzie (przy okazji publikacji raportu kwartalnego Eurocashu) dowiemy się, ile sklepów Abc działało na koniec września.

źródło; materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora Materiał Przygotował Janusz Hejżyk

Category Name

Lorem ipsum dolor elit sit amet, consectetuer adipiscing proin sed odio.

Kontakt z redakcją

Follow us on Twitter
Like us on Facebook
Join us on Google+
Reklama 3
Expo

Wiadomości Warszawskie

Działają na rynku od 2002 roku. Od początku pracują dla nas dziennikarze i fotoreporterzy z wieloletnim doświadczeniem w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i specjalistycznej. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości materiały prasowe, zdjęcia i reportaże o różnorodnej tematyce , również w postaci filmów w tym m.in. fotoreportaże, wywiady, relacje z imprez i wydarzeń, planów filmowych, ciekawostki, materiały poradnikowe, itp. Do Państwa dyspozycji oddajemy także bogate archiwum prasowe i fotograficzne z minionych wydarzeń. Pełna lista kategorii i tematów dostępna jest na naszej stronie wiadomości warszawskie.