Sunday, July 21, 2024

Wielka Warszawska

Wielka Warszawska

Dział: Sport Napisane przez  wrzesień 27 2015 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria

W najbliższą niedzielę, 27 września, rozegrana zostanie 102. w historii i 70. na Torze Służewiec Wielka Warszawska. Najważniejsza obok Derby gonitwa sezonu dla koni pełnej krwi angielskiej rozgrywana jest pod Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

 

Wielka Warszawska rozgrywana jest na dystansie 2600 m, rokrocznie przyciąga na tor tłumy warszawiaków. Wielka Warszawska ustanowiona została w 1895 roku przez ówczesnego prezesa Towarzystwa Wyścigów Konnych w Królestwie Polskim – hrabiego Augusta Potockiego. Jej pierwszym zwycięzcą został Aschabad, syn legendarnego Rulera, który jako pierwszy z polskich koni wygrał w 1887 roku Wszechrosyjskie Derby w Moskwie. Na Służewcu została rozegrana po raz pierwszy w 1946 roku. Wygrał ją wtedy Izan.

Cała niedziela upłynie na Torze Służewiec w klimacie starej Warszawy, a jedną z jej atrakcji będzie konkurs na najbardziej oryginalny strój z epoki międzywojnia. Z myślą o najmłodszych przygotowana zostanie specjalna strefa, w której będą miały możliwość pojeździć na karuzeli, sprawdzić się w rzucie podkową, poskakać na mini-bungee, wziąć udział w kursach tańca prowadzonych przez tancerzy Agustina Egurroli czy pojeździć na kucykach. W przerwach między gonitwami publiczność będzie mogła obejrzeć pokazy kawalerii oraz przyjrzeć się starym, klasycznym samochodom. O podniebienia widzów zadbają przedstawiciele najlepszych stołecznych food trucków.

Bilet do strefy B w dniu Jesiennej Gali Wielka Warszawska kosztuje 12 zł. Dzieci do 13 roku życia wchodzą na tor bezpłatnie.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events    482689595241558

Serdecznie zapraszamy!

źródło; materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora Foto; Janusz Hejżyk

Category Name

Lorem ipsum dolor elit sit amet, consectetuer adipiscing proin sed odio.

Kontakt z redakcją

Follow us on Twitter
Like us on Facebook
Join us on Google+
Reklama 3
Expo

Wiadomości Warszawskie

Działają na rynku od 2002 roku. Od początku pracują dla nas dziennikarze i fotoreporterzy z wieloletnim doświadczeniem w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i specjalistycznej. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości materiały prasowe, zdjęcia i reportaże o różnorodnej tematyce , również w postaci filmów w tym m.in. fotoreportaże, wywiady, relacje z imprez i wydarzeń, planów filmowych, ciekawostki, materiały poradnikowe, itp. Do Państwa dyspozycji oddajemy także bogate archiwum prasowe i fotograficzne z minionych wydarzeń. Pełna lista kategorii i tematów dostępna jest na naszej stronie wiadomości warszawskie.