Saturday, June 22, 2024

Emirates z ekologicznymi przejazdami naziemnymi dla personelu w Dubaju

Emirates z ekologicznymi przejazdami naziemnymi dla personelu w Dubaju

2 października 2020 r. – – Linie Emirates poinformowały, że prawie jedna trzecia floty autobusów transportowych dla personelu pokładowego w Dubaju będzie teraz zasilana biopaliwem. Jest to kolejny krok przewoźnika w redukcji emisji, która jest misją środowiskową linii lotniczych.

Kontraktowany usługodawca Emirates, Al Wegdaniyah, zobowiązał się do obsługi wszystkich przejazdów z użyciem biodiesla dostarczanego przez Neutral Fuels, jednego z wiodących producentów biopaliw w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Składnikiem paliwa jest zużyty olej kuchenny miejscowego pochodzenia.

Emirates w samym Dubaju korzystają z floty prawie 50 autobusów, aby bezpiecznie przewozić personel pokładowy między miejscem zamieszkania a miejscem pracy, co oznacza pokonywanie średnio 700 tys. kilometrów miesięcznie. Obok operacji lotniczych, planowanie tras i harmonogramów transportu naziemnego jest ważnym aspektem optymalizacji transportu i redukcji emisji.

Szacuje się, że oszczędność dwutlenku węgla dzięki tej inicjatywie to 75 tys. kg rocznie. Przewoźnik współpracuje też z innymi dostawcami usług transportowych, aby rozszerzyć tę inicjatywę na całą swoją flotę transportową.

Karl W. Feilder, dyrektor generalny Neutral Fuels pogratulował Emirates i Al Wegdaniyah inicjatywy. Jest ona zgodna z celami zrównoważonego rozwoju w zakresie energii, które Zjednoczone Emiraty Arabskie zobowiązały się osiągnąć do 2050 r. Stosowanie biopaliw ogranicza emisję gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń, a zmianę można łatwo wprowadzić, ponieważ przejście z paliw kopalnych na biopaliwa nie wymaga modyfikacji silników wysokoprężnych. Biopaliwa mają pozytywny wpływ na silniki, ich właściwości smarne zapobiegają przedwczesnemu zużyciu i awariom. Dodatkowo działają jako detergent w układach paliwowych, usuwając złogi osadu, co poprawia wydajność i zmniejsza koszty konserwacji.

Category Name

Lorem ipsum dolor elit sit amet, consectetuer adipiscing proin sed odio.

Kontakt z redakcją

Follow us on Twitter
Like us on Facebook
Join us on Google+
Reklama 3
Expo

Wiadomości Warszawskie

Działają na rynku od 2002 roku. Od początku pracują dla nas dziennikarze i fotoreporterzy z wieloletnim doświadczeniem w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i specjalistycznej. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości materiały prasowe, zdjęcia i reportaże o różnorodnej tematyce , również w postaci filmów w tym m.in. fotoreportaże, wywiady, relacje z imprez i wydarzeń, planów filmowych, ciekawostki, materiały poradnikowe, itp. Do Państwa dyspozycji oddajemy także bogate archiwum prasowe i fotograficzne z minionych wydarzeń. Pełna lista kategorii i tematów dostępna jest na naszej stronie wiadomości warszawskie.