Sunday, July 21, 2024

VIII Konferencja dla Budownictwa

VIII Konferencja dla Budownictwa

Dział: Konferencje Napisane przez  kwiecień 04 2016 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria

Warszawa, 4-5.04.2016  BEZPIECZEŃSTWO CZY EKONOMIKA

Prof. Dr.-Ing. habil. Piotr Noakowski  Technische Universität Dortmund, Exponent Industrial Structures

Afiliacje Referenta  Biuro eksperckie Exponent powstało przed 27 laty pod egidą referenta. Ma ono aktualnie dwie lokalizacje - Düsseldorf i Berlin – i uchodzi za wiodące w dziedzinie budownictwa

przemysłowego. Równolegle, jako nauczyciel akademicki, referent opracował szereg metod wymiarowania dbających zarówno o bezpieczeństwo jak i o ekonomikę konstrukcji. Metody te weszły do norm i są powszechnie używane w praktyce.

Aby zachęcić projektantów do stosowania zaawansowanych metod wymiarowania referent kieruję ich uwagę na następujące dwa wymogi rynku :

(1) Projektuj bezpiecznie, bo inaczej staniesz przed sądem

(2) Projektuj ekonomicznie, bo tylko wtedy będą dalsze zamówienia

Drugie z tych zagadnień winno być przedmiotem niniejszego panelu w ramach VIII

Konferencji dla Budownictwa.

Sytuacja w Projektowaniu (na przykładach konstrukcji budowli)

Stopień aktualnego przestrzegania powyższych wymogów można ocenić jak następuje:

(1) Bezpieczeństwo Projektowania jest skrzętnie przestrzegane dzięki nadzorowi budowlanemu, świadomości inwestorów jak i sprawnemu sądownictwu. Zasługi ma tu też konferencja fachowa „Awarie Budowlane”, która zajmuje się naukami płynącymi z „kulejących” konstrukcji budowlanych. Scena projektantcka wie więc, co jej grozi i trzyma w ryzach liczbę awarii ale…..

(2) Ekonomia Projektowania jest traktowana po macoszemu, jako że dbający o bezpieczeństwo a nie ufający wykonawstwu projektant zwiększa grubość płyt, liczbę słupów, etc.

Sprawy te nie są ani w gestii nadzoru budowlanego ani sądownictwa a inwestorowi brak na to czasem dostatecznego rozeznania. W rezultacie polskie budowle bywają niezbyt smukłe, zbyt grube, etc., słowem są obarczone odium marnotrawstwa.

 

MIEJSCE ORGANIZACJI KONFERENCJI  THE WESTIN WARSAW, Al. Jana Pawła II 21, 00-854 Warszawa | T. +48 22 450 8000 F. + 48 22 450 8111 | westin.pl

KONTAKT ORGANIZACYJNY  Eliza Kruppik | tel. 606 689 895 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora 

Category Name

Lorem ipsum dolor elit sit amet, consectetuer adipiscing proin sed odio.

Kontakt z redakcją

Follow us on Twitter
Like us on Facebook
Join us on Google+
Reklama 3
Expo

Wiadomości Warszawskie

Działają na rynku od 2002 roku. Od początku pracują dla nas dziennikarze i fotoreporterzy z wieloletnim doświadczeniem w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i specjalistycznej. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości materiały prasowe, zdjęcia i reportaże o różnorodnej tematyce , również w postaci filmów w tym m.in. fotoreportaże, wywiady, relacje z imprez i wydarzeń, planów filmowych, ciekawostki, materiały poradnikowe, itp. Do Państwa dyspozycji oddajemy także bogate archiwum prasowe i fotograficzne z minionych wydarzeń. Pełna lista kategorii i tematów dostępna jest na naszej stronie wiadomości warszawskie.