Wednesday, May 29, 2024

25 09 22 TRYCHOLOGIA

25 09 22 TRYCHOLOGIA

Dział: Konfer 3 Napisane przez  październik 17 2022 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę

Trychologia może mieć wymiar medyczny, estetyczny lub łączyć w sobie oba te elementy. Trychologia skupia się na diagnostyce, leczeniu, a także na ogólnej poprawie kondycji skóry głowy i włosów. Trycholog zajmuje się również przygotowaniem skóry głowy pacjenta do transplantacji włosów i pielęgnacją po zabiegu.

W trakcie konsultacji zadaniem trychologa jest zdiagnozowanie oraz rozpoznanie przyczyn problemu zdrowotnego lub estetycznego związanego ze skórą głowy lub włosów. Na prawidłową strukturę i kondycję skóry głowy i włosów ma wpływ wiele czynników. Należą do nich zaburzenia hormonalne, sposób odżywienia, przyjmowane leki, choroby zakaźne z wysoką gorączką, choroby autoimmunologiczne i przewlekłe, zaburzenia w sferze emocjonalnej, nadmierny stres, czynniki genetyczne, zanieczyszczenie środowiska, nieprawidłowa higiena, historia zabiegów kosmetycznych i wiele innych.

Po zdiagnozowaniu problemu i rozpoznaniu przyczyn, trycholog dobiera indywidualny plan leczenia we współpracy z innymi specjalistami kliniki, np. dermatologiem, endokrynologiem, dietetykiem, psychoterapeutą lub innymi.

Kiedy wybrać się na konsultację trychologiczną?

Jeśli zauważysz u siebie:  nadmierne wypadanie włosów,  przerzedzenia i utratę objętości,  

świąd skóry głowy,  łupież,  ból, pieczenie, suchość,    nasilone przetłuszczanie skóry głowy.

Jeśli chcesz poprawić stan swojej skóry głowy, a także kondycję włosów – zapraszamy na wizytę!

 

źródło; materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora

Materiał Przygotował - Janusz Hejżyk

Ostatnio zmieniany Ostatnio zmieniany październik 17 2022
Category Name

Lorem ipsum dolor elit sit amet, consectetuer adipiscing proin sed odio.

Kontakt z redakcją

Follow us on Twitter
Like us on Facebook
Join us on Google+
Reklama 3
Expo

Wiadomości Warszawskie

Działają na rynku od 2002 roku. Od początku pracują dla nas dziennikarze i fotoreporterzy z wieloletnim doświadczeniem w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i specjalistycznej. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości materiały prasowe, zdjęcia i reportaże o różnorodnej tematyce , również w postaci filmów w tym m.in. fotoreportaże, wywiady, relacje z imprez i wydarzeń, planów filmowych, ciekawostki, materiały poradnikowe, itp. Do Państwa dyspozycji oddajemy także bogate archiwum prasowe i fotograficzne z minionych wydarzeń. Pełna lista kategorii i tematów dostępna jest na naszej stronie wiadomości warszawskie.